Na Medi u Zagrebu osvojeno 14 medalja i 2 pokala

Datum: 24.01.2017

ZAGREB: Plivačice i plivači PK Olimp Zabok nastupili su prošli vikend u Zagrebu na već tradicionalnom plivačkom natjecanju za kadete i mlađe kadete pod nazivom Medo 2017. Natjecanje je održano 14. i 15. siječnja 2017. godine na 25 metarskom bazenu zimskog plivališta Mladosti u organizaciji plivačkog kluba Medveščak. Natjecanje se bodovalo i za serijal HPS mini Grand prix Hrvatska. Nastupilo je tristotinjak natjecatelja iz ponajboljih hrvatskih plivačkih klubova. Plivački klub Olimp Zabok pod vodstvom sportskog direktora prof. Ivice Androića i mag. cin Maje Martinić nastupio je sa 11 natjecatelja, 3 plivačice i 8 plivača. Plivači u kategoriji kadeta plivali su u godištu, 2003. i 2004., a kadetkinje 2004. i 2005. Mlađi kadeti su bili u godištu 2005. i 2006.,  a mlađe kadetkinje u 2006 i 2007. godištu. Ukupno se plivalo 11 individualnih  disciplina u muškoj i 11 u ženskoj konkurenciji, a na kraju prvog dijela natjecanja plivala se već tradicionalno humanitarna štafeta u disciplini 4 x 25 metara slobodno. Najuspješniji plivači u svim disciplinama i po kategorijama nagrađeni su medaljama, a plivačica i plivač u svakoj kategoriji s najvećim zbrojem bodova po tablicama Hrvatskog plivačkog saveza postignutim u zbroju četiri discipline prigodnim peharom i poklonom organizatora. Na mini Grand Prix natjecanjima bodove za ukupni plasman dobiva 10 najboljih natjecatelja u muškoj i ženskoj konkurenciji. Olimpovci su na Medi ove godine osvojili ukupno 14 medalja, od toga 7 zlatnih, 6 srebrnih  i 1 brončanu.

Pobjednica mitinga u ženskoj konkurenciji postala je Tesa Novak osvojivši 5 medalja i pehar za najbolju plivačicu. Bila je  zlatna na 100 slobodno i 400 slobodno, 200 prsno i 400 mješovito, a na 800 slobodno  srebrna. Sa novih 25 bodova  vodi u ukupnom poretku kadetkinja. Svoj prvi pehar na mini Grand Prixu osvojio je i mlađi kadet Patrik Erceg. Postao je pobjednik mitinga u mlađim kadetima. Osvojio je 5 medalja i to zlata na 100 leptir, 200 mješovito, 800 slobodno i srebra na 100 i 400 slobodno. Tri medalje u najstarijoj kadetskoj konkurenciji osvojio je i Vili Sivec zauzevši ukupno 4 mjesto  i novih 13 bodova za poredak na Grand Prix-u.. Bio je srebrni na 400 i 800 slobodno, te brončani na 200 leptir.  Mauro Šipek Glavač je među mlađim kadetima iako godinu dana mlađi od konkurencije osvojio srebrnu medalju na 200 leptir, a uz malo sportske sreće bio je i nadomak medaljama osvojivši četvrta mjesta na 100 i 200 prsno. Od ostalih vrijednih plasmana unutar prvih 10 potrebno je spomenuti i mlađu kadetkinju Janu Pavalić koja je osvojila šesto mjestom na 100 leđno i deveto na 100 slobodno. Mlađi kadet Ivan Bogdanić bio je deveti na 200 leđno. Na kraju prvog dijela natjecanja plivački klub Olimp Zabok sudjelovao je sa dvije ekipe na humanitarnoj štafeti 4 x 25 slobodno. Za mlađu ekipu plivali su Mauro Šipek Glavač, Gašpar Futivić, Luka Žmegač i Ivan Bogdanić, a za stariju Petar Pavalić, Tesa Novak, Patrik Erceg i Vili Sivec. Svi ostali Olimpovci popravili su svoja osobna vremena. Na ovom natjecanju za Olimp su plivali još i Roko Damiani i Vanja Bartol. Svojim su rezultatima  na reprezentativan način prezentirali svoj plivački klub i grad Zabok.