Mihael Vukić i Goran Koprivnjak na postolju u Zagrebu

Datum: 17.06.2014

Zagreb: Plivački klub Medveščak organizirao je 29. međunarodno plivačko natjecanje Zlatni medvjed koje je ujedno i zadnje u nizu natjecanja za Grand Prix Hrvatska. Ovaj se miting obzirom na organizaciju i odaziv vrhunskih imena iz svijeta plivanja svrstava uz bok najvećih plivačkih priredbi. Natjecanje se održalo na 50 metarskom otvorenom bazenu ŠRC Šalata u Zagrebu, 14, i 15. 06 2014. godine. Nastupilo je 310 plivačica i plivača iz 35 klubova iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Austirje i Njemačke.  Plivačice i plivači natjecali su se u općoj kategoriji koja razumijeva plivačice 1999. godište i starije, te plivače 2001. i starije. Popodnevne finalne utrke bile se prema godištima podijeljene na A, B i C finala.  PK Olimp Terme Tuhelj  predvođen trenerom prof. Ivicom Androićem nastupio je sa jednom plivačicom i četiri plivača. Redom, Jana Vranić, Mihael Vukić, Goran Koprivnjak, Filip Husnjak i Lovro Škurina.

Medalje su osvojili, Mihael Vukić zlato na 50 leptir i Goran Koprivnjak, broncu na 200 mješovito. U oba dana natjecanja svi zajedno ukupno su izborili 13 finalnih utrka. Od značajnijih rezultata izdvajamo četvrto mjesto Filipa Husnjak na 1500 slobodno i peto mjesto na 400 slobodno, dva peta mjesta Gorana Koprivnjaka na 100 i 200 leptir, osmo mjesto Jane Vranić na 200 slobodno i deseta mjesta na 50 leptir i 100 slobodno.  Ovo natjecanje ujedno je bilo i mjerilo trenutnih mogućnosti natjecatelja u pripremi za ljetno Prvenstvo Hrvatske  koje će se održati krajem srpnja u Zagrebu, a prije toga slijedi još jedna provjera na Regionalnom prvenstvu Hrvatske u Sisku početkom srpnja. Odmah po okončanju ovog natjecanja plivačice i plivači otputovali su na sedmodnevne pripreme u Sisak. Na reprezentativan je način i ovaj puta promoviran zagorski slogan „Bajka na dlanu“.