Lovro Škurina dva puta zlatni u Celju

Datum: 18.11.2013

Celje: ŠRC Golovec, a u organizaciji Plivačkog kluba Neptun iz Celja prošlog je vikenda bio domaćin međunarodnog plivačkog natjecanja 28. “Miting mesta Celja“ u 25 metarskom bazenu. Miting je bio podijeljen u dva dijela, subotnji na kojem su nastupili stariji plivači i nedjeljni za mlađe dobne kategorije. Zbog plivačkih obveza na 41. Mitingu Mladost koji se u isto vrijeme održao u Zagrebu naši najstariji natjecatelji nisu nastupili u subotnjem dijelu koji je okupio 162 natjecatelja. U nedjelju je odaziv plivačica i plivača mlađih dobnih kategorija  bio puno veći. Za Pokal su  se borila 322 natjecatelja podijeljenih u 24 plivačka kluba iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Plivačice i plivači bili su podijeljeni u dvije kategorije; plivačice u A  2001. i 2002. godište i B 2003. i mlađe. Plivači u A kategoriji 1999. i 2000. godište i B 2001. godište i mlađi. Plivački klub Olimp Terme Tuhelj predvođen trenerom prof. Ivicom Androićem nastupio je sa 7 natjecatelja. Plivale su, Magda Topić , Marta Vidas, Lana Halapir i Ana Ljubić , te plivači, Lovro Škurina, Karlo Iljaš i Tin Bogdanić. Sve naše plivačice i plivači nastupili su u A kategoriji. Prvo finale bilo je 50 metara leptir u kojem je plivao Lovro Škurina. U iznimno napetoj borbi za medalje Lovro nije imao sportske sreće i za 6 stotinki sekunde izgubio broncu. Zato je u njegovoj disciplini 200 metara leptir osvojio zlatnu medalju sa vremenom 2:26,57. Lovro je u disciplini 100 metara leptir u popodnevnom dijelu natjecanja također osvojio zlatnu medalju sa vremenom 1:03,96. Prema propozicijama natjecanja 8 najbržih natjecatelja plivalo je finalne utrke. Karlo Iljaš na 100 metara prsno  i Magda Topić na 100 metara leđno bili su  9. i samo im je malo nedostajalo do finala. U direktno finalu na 400 metara slobodno Karlo Iljaš zauzeo je 6. mjesto, a Magda Topić 10 mjesto. U disciplini 200 metara leđno Tin Bogdanić zauzeo je 10. mjesto. Magda Topić je u popodnevnom dijelu na 50 metara leđno osvojila 9. mjesto. Lana Halapir je u disciplini 100 metara leptir bila 10., a Karlo Iljaš 9. na 200 metara prsno. Vrijedan je rezultat ostvario i Lovro Škurina sa 7. mjestom na 200 metara slobodno. Pored navedenih odličnih rezultata trener prof. Ivica Androić iznimno je bio zadovoljan napretkom koji je ostvario Karlo IljašU jakoj konkurenciji najboljih Slovenskih i inih plivačkih klubova postignuti su slijedeći rezultati u jutarnjem i popodnevnom dijelu natjecanja:

Rezultati jutarnjeg dijela natjecanja:

50 delfin plivači: Lovro Škurina 4. i Tin Bogdanić 22. mjesto.

50 delfin plivačice: Lana Halapir 15. mjesto.

50 slobodno plivačice: Ana Ljubić 18. mjesto.

100 prsno plivači: Karlo Iljaš 9. mjesto.

100 prsno plivačice: Marta Vidas 19. mjesto.

100 leđno plivačice:  Magda Topić 9. i Ana Ljubić 15 mjesto.

100 mješovito plivačice: Marta Vidas 26., Ana Ljubić 30. Lana Halapir 35.  mjesto.

400 slobodno plivači: Karlo Iljaš 6. mjesto.

400 slobodno plivačice:  Magda Topić 10 mjesto.

200 leđno plivači: Tin Bogdanić 10. mjesto.

200 leptir plivači: Lovro Škurina 1. mjesto.

Rezultati popodnevnog dijela natjecanja:

50 prsno plivačice: Marta Vidas 17. mjesto.

50 leđno plivačice: Magda Topić 9. mjesto.

100 leptir plivači: Lovro Škurina 1. mjesto.

100 leptir plivačice: Lana Halapir 10. mjesto.

100 slobodno plivači: Tin Bogdanić 22. mjesto.

100 slobodno plivačice: Magda Topić 22., Marta Vidas 23. i Ana Ljubić 25. Mjesto.

200 slobodno plivači: Lovro Škurina 7., Karlo Iljaš 13. i Tin Bogdanić 20. mjesto.

200 slobodno plivačice: Lana Halapir 16. mjesto.

200 prsno plivači: Karlo Iljaš 9. mjesto.

Za tjedan dana plivačice i plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj nastupaju u Sisku na II kolu Lige regije 4 u sklopu Regionalnog prvenstva Hrvatske.