Jana Vranić oborila je dva državna rekorda na mitingu u Sarajevu

Datum: 20.10.2014

SARAJEVO: Na olimpijskom bazenu Otoka u  Sarajevu održan je treći po redu međunarodni plivački miting  „Mladi za mlade“ 2014. Natjecanje visokog ranga sa FINA i LEN kalendara, kvalifikacijsko za predstojeće svjetsko prvenstvo u malim bazenima u Kataru trajalo je od petka, 17. do nedjelje, 19. listopada ove godine. Na mitingu se uobičajno za ovo doba godine u 25 metarskom bazenu natjecao veliki broj klubova Hrvatske, domaćina Bosne i Hercegovine, Albanije, Bugarske, Crne Gore, Mađarske, Njemačke, Slovenije i Srbije, ukupno 37 klubova i 362 natjecatelja. Plivački klub Olimp Terme Tuhelj predvođen sportskim direktorom prof. Ivicom Androićem sudjelovao je sa deset plivačica i plivača podijeljinih u više dobnih kategorija. U kategoriji (A) nastupili su najmlađi plivači 2002. godište i mlađi kao i plivačice 2004. godište i mlađe. U kategoriji (B) bili su plivači 2000. i 2001. godište i plivačice 2002. i 2003. godište. U (C) plivači 1998. i 1999. te plivačice 2000. i 2001. godište. U (D) kategoriji bili su plivači 1996. i 1997. te plivačice 1998. i 1999. godište. Najstariji su nastupili u kategoriji (E), plivači 1995. godište i stariji kao i plivačice 1997 godište i starije.

Olimpovci su sudjelovali u sastavu; Jana Vranić, Leonarda Filipović, Magda Slovenec, Marta Muraja, Filip Husnjak, Karlo Iljaš, Tin Bogdanić, Željko Filipović, Karlo Borovčak i Lovro Futivić. Isplivani rezultati očekivano su dobri, a posebno jer su sedmodnevne pripreme na početku sezone temeljito odrađene. Klub je krajem kolovoza gostovao u Šibeniku gdje se plivalo dva puta dnevno i dopunski se provodile pripreme na suhom. Rezultat kvalitetnog rada nije izostao.

Prvog dana natjecanja u Sarajevu Olimpovci su ostvarili 100% učinak osvojivši 3 zlata od ukupno tri starta. Jana Vranić, Filip Husnjak i Karlo Ilijaš osvojili su zlatne medalje na 800 metara slobodno. Uz zlatna odličja svi su ostvarili svoja najbolja vremena.

Drugog dana natjecanja Olimpovci su također briljirali. Jana Vranić osvojila je srebro u apsolutnoj kategoriji na 50 metara leptir, dok je na 400 metara slobodno također bila druga sa novim državnim rekordom koji sada iznosi 4:21:67.U svojim kategorijama je pobijedila. Uz Janu Vranić odličja su osvajali Filip Husnjak zlato na 400 metara slobodno i 200 metara leptir, dok je na 100 slobodno osvojio 3. mjesto. Karlo Iljaš popravio je svoja vremena u svim disciplinama i osvojio zlatna odličja na 400 slobodno, 200 leptir i 50 prsno. Osvajačima medalja pridružio se i Karlo Borovčak i to broncom na 200 metara leptir.

Trećeg i posljednjeg dana natjecanja Jana Vranić ponovno ruši državni rekord i to na 200 metara slobodno. Novi rekord sada je 2:05,02. Briljantna Jana je u apsolutnoj kategoriji bila dva puta druga i jednom prva. U svojim kategorijama bila je najbolja. Nadalje, u svojoj kategoriji Filip Husnjak bio je 1. na 200 mješovito 200 slobodno, te 2. na 100 leptir.  Karlo Iljaš bio je 1. na 200 metara slobodno i 3. na 200 mješovito.

Svi plivači PK Olimp Terme Tuhelj popravili su svoje osobne rekorde i na reprezentativan način predstavili kraj iz kojeg dolaze i slogan Bajka na dlanu.