Ivan Kukolja srebrni na Jadran grand prix-u

Datum: 03.11.2013

Split: Plivački klub Jadran iz Splita uspješno je organizirao jako plivačko natjecanje Jadran grand prix, prvo u nizu natjecanja za Grand prix Hrvatska. Natjecanje se održalo na 25 metarskom bazenu  Športskog centra Poljud u Splitu, 02. i 03. studenoga 2013. godine. Nastupilo je 244 natjecatelja iz 19 plivačkih klubova redom iz Hrvatske i BiH. Plivačice i plivači PK Olimp Terme Tuhelj  put Splita krenuli su u subotu u jutarnjim satima predvođenim trenerom prof. Ivicom Androićem. Za prvi ovogodišnji Grand prix trener je poveo plivačice, Klaru Očić iz Martinišća kraj Zaboka i Ivu Hršak iz Krapine te plivače Ivana Kukolju iz Zaboka, Filipa Husnjaka iz Klanjca, Nikolu Škofa i Lovru Škurina  iz Oroslavja. Sve redom najbrže i najiskusniji natjecatelje sa dugogodišnjim plivačkim iskustvom, osim Ive Hršak koja je sa manjim plivačkim stažem u Olimpu. Svojim zalaganjem i plivačkim napretkom izborila je mjesto u ekipi.  Jana Vranić zbog ozljede nije nastupila na ovom natjecanju. Želimo joj brz oporavak.

„HPS Grand prix Hrvatska“ novi je ovogodišnji sistem natjecanja prema uzoru na FINA Grand prix, gdje se plivači i plivačice natječu u šest kola tijekom plivačke sezone 2013./2014.  za ukupnog pobjednika i vrijedne novčane nagrade. Pravo nastupa imaju natjecatelji koji prema klasifikaciji Hrvatskog plivačkog saveza za 2014. godinu spadaju u kategorije seniora, mlađih seniora, juniora i mlađih juniora.  Svaki natjecatelj ima pravo sudjelovanja u dvije discipline po svakom dijelu programa. Na svakom natjecanju boduju se rezultati prema tablicama Hrvatskog plivačkog saveza, a bodove dobivaju 10 najboljih plivača i plivačica u zbiru dva rezultata iz svakog dana po jedan. Najbolji dobivaju 25 bodova, a deseti po redu 1 bod. Za ukupni plasman vrednuju se bodovi sa četiri  natjecanja. Za plivačice i plivače određen je nagradni fond od 80.000,00 kn.

Natjecanje je započelo je u subotu u 14:00 sati. Prvog dana u disciplini 100 metara slobodno nastupili su naši plivači Ivan Kukolja, Filip Husnjak i Lovro Škurina.   Na 200 metara slobodno nastupile su plivačice Klara Očić i Iva Hršak. Na 100 metara leđno nastupio je Nikola Škof. Disciplinu 200 metara leptir plivao  je Lovro Škurina.  U disciplini 400 metara slobodno nastupili su Ivan Kukolja i Filip Husnjak, a na 50 metara slobodno nastupile su plivačice Klara Očić i Iva Hršak. Na 50 metara leptir Nikola Škof.

Prvog dana natjecanja u disciplini 400 metara slobodno Ivan Kukolja pokazao je da je u samom vrhu hrvatskog plivanja i ostvario je najvredniji rezultat osvojivši 4 mjesto s vremenom 4:05.61. Lovro Škurina  je u svojoj disciplini 200 metara leptir bio izvrstan šesti. Svi ostali polučili su rezultate u okviru svojih trenutnih mogućnosti i raduje nas podizanje forme pred predstojeća natjecanja.

Drugog dana natjecanja u disciplini 1500 metra slobodno nastupili su Ivan Kukolja i Filip Husnjak. Na 100 metra slobodno nastupile su Klara Očić i Iva Hršak. Na 100 metara leptir nastupio je Lovro Škurina. Na 100 metara leđno Klara Očić. Na 50 metra leđno Nikola Škof. Na 200 metara mješovito nastupio je Ivan Kukolja. Na 50 metara slobodno nastupili su Filip Husnjak i Lovro Škurina.  Na 200 metara leđno Nikola Škof. Na 50 metara leptir nastupila je Iva Hršak.

IVAN KUKOLJA srebrni na Jadran grand prix-u

Drugog dana natjecanja Ivan Kukolja ponovo je ostvario najvredniji rezultat  u disciplini 1500 metara slobodno sa srebrnim odličjem i rezultatom 16:04,49.

Rezultati po disciplinama 1. dan:
100 metara slobodno za plivače: Ivan Kukolja 29., Filip Husnjak 34., Lovro Škurina 50. mjesto.
200 metara slobodno za plivačice: Klara Očić 20., Iva Hršak 25. mjesto.
100 metara leđno za plivače: Nikola Škof 13. mjesto.
200 metara leptir za plivače: Lovro Škurina 6. mjesto.

400 metara slobodno za plivače: Ivan Kukolja 4. , Filip Husnjak 14.  mjesto.

50 metara slobodno za plivačice: Klara Očić 27., Iva Hršak 39. mjesto.
50 metara leptir za plivače: Nikola Škof 15.  mjesto.

Rezultati po disciplinama 2. dan:

1500 metara slobodno za plivače: Ivan Kukolja 2., Filip Husnjak 8. mjesto.
100 metara slobodno za plivačice:  Klara Očić 38., Iva Hršak 50. mjesto.
100 metara leptir za plivače: Lovro Škurina 21. mjesto.
100 metara leđno za plivačice: Klara Očić 24. mjesto.
50 metara leđno za plivače: Nikola Škof 9. mjesto.
200 metara mješovito za plivače: Ivan Kukolja 14. mjesto.
50 metara slobodno za plivače: Lovro škurina 36., Filip Husnjak 37. mjesto.
200 metara leđno za plivače: Nikola Škof 8. mjesto.
50 metara leptir za plivačice: Iva Hršak 16. mjesto.

Ovo natjecanje poslužilo je stručnom stožeru i natjecateljima  za provjeru trenutnih  mogućnosti i kao priprema za iduće natjecanje u Zagrebu kada će plivači i plivačice PK Olimp Terme Tuhelj nastupiti na jakom međunarodnom plivačkom natjecanju  Miting Mladosti.