Filip Husnjak brončani na Zlatnom medvjedu

Datum: 08.07.2015

Zagreb: Plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj nastupili su prošli vikend na 30. po redu jubilarnom plivačkom mitingu Zlatni medvjed u Zagrebu. Uspješni organizator jakog međunarodnog natjecanja bio je Plivački klub Medveščak iz Zagreba. Zlatni medvjed kako ga nazivaju ovogodišnje je zadnje u nizu natjecanja iz serijala Grand Prix Hrvatska na kojem će se proglasiti i ovogodišnji ukupni pobjednik u muškoj i ženskoj konkurenciji. Obzirom na nazočnost 360 plivačica i plivača iz 16 zemalja i 50 plivačkih klubova, reprezentacija Rusije, Bugarske, Grčke, Bjelorusije i Estonije, miting se svrstava uz bok najvećih plivačkih priredbi u Hrvatskoj i okruženju. Osim plivača iz Hrvatske vidjeli smo i svjetske i europske nositelje medalja, te sudionike Olimpijskih igara iz više zemalja. Natjecanje se održalo na 50 metarskom otvorenom bazenu ŠRC Šalata u Zagrebu, 04, i 05. srpnja 2015. godine. Prema propozicijama organizatora plivačice i plivači natjecali su se u općoj kategoriji koja razumijeva plivačice 2002. godište i starije, te plivače 2000. i starije, kategorije mlađih juniora i stariji. U jutro su se plivale kvalifikacije, a popodne finalne utrke.  Plivački klub Olimp Terme Tuhelj  predvođen sportskim direktorom prof. Ivicom Androićem nastupio je sa šest plivača. Redom; Mihael VukićFilip Husnjak, Karlo Iljaš, Tin Bogdanić, Manuel Jurak i Lovro Futivić.

1500 metara slobodno

1. Sven Arnar Saemundsson....................... 16:12,56

2. Stefan Brnad ......................................... 16:37,89

3. Filip Husnjak ......................................... 17:03,47

U iznimno jakoj konkurenciji brončanu medalju osvojio je jedino Filip Husnjak na 1500 slobodno. Ulazak u A finale izborio je Mihael Vukić u disciplini 50 leptir i na kraju za djelić sekunde bio četvrti. Na 100 leptir bio je deseti.  U disciplini 400 metara slobodno Filip Husnjak osvojio je četvrto mjesto. Karlo Iljaš bio je šesti na 1500 slobodno i 400 mješovito, te sedmi  na  400 slobodno. Lovro Futivić je imao samo jednu zadaću, a to je ostvariti limit za predstojeće ljetno državno prvenstvo u disciplini 200 prsno,  što mu je i uspjelo. Time se upisao na listu kao još jedan plivač u nizu sa pravom sudjelovanja na državnom prvenstvu. Olimpovcima je Zlatni medvjed poslužio i kao mjerilo trenutnih mogućnosti u pripremi za ljetno državno prvenstvo koje će se održati u drugoj polovici srpnja ove godine u Zagrebu.

Vrijedan rezultat Mihaela Vukića na 50 m leptir (stari starni blok):

4. MIhael Vukić ............ 24,93

U isto vrijeme u Parizu pobjednici i pretendenti za finale ovogodišnjeg svjetskog prvenstva:

1. Andry Govorov ................. 23,37
2. Cielo Filho ........................ 23,44