Blizanci Sivec osvojili medalje u Splitu

Datum: 06.05.2012

SPLIT. Plivački klub Grdelin iz Splita prošli je vikend, već tradicionalno, po deveti put organizirao u čast zaštitnika grada Sv. Duje,  plivački miting „GRDELINI Sv. Duje 2012.“za plivačice i plivače do 11 godina starosti. Natjecanje je održano na unutarnjem bazenu (25-metarskom) SC Poljud, u tri dobne skupine: A plivačice i plivači rođeni 2001. godine., B plivačice i plivači rođeni 2002. godine., C plivačice i plivači rođeni 2003. godine i mlađi. Najmlađi plivači, iz grupe C plivali su samo 25-metarske plivačke dionice, a svi ostali plivači 50 metarske. Ukupno je nastupilo16 klubova s 320 plivačica i plivača iz klubova diljem Hrvatske koji su nastupili u 24 plivačke discipline.

Najmlađi Olimpovci, njih 34 predvođeni trenerom najmlađih kategorija Zvonimirom Androićem, te najvjernijim navijačima, roditeljima, okušali su se, većina po prvi puta, na nekom plivačkom natjecanju. Postignuti isplivani rezultati su očekivano dobri.

Najviše medalja od Olimpovaca ide blizancima Sivec.; Hani koja je u disciplini 25 leptir osvojila brončanu medalju,  i Viliju, koji je u istoj disciplini osvojio zlatnu medalju, te broncu u disciplini 25 slobodno, srebrna medalja pobjegla mu je za jednu stotinku sekunde. Budući je pobijedio u disciplini 25 leptir osvojio je sukladno pravilima organizatora trofej „Grdelin“ isto kao i pobjednik u disciplini 50 leptir. U ukupnom zbroju isplivanih vremena plivača rođenih 2003. godine i mlađih, Vili Sivec osvojio je treće mjesto i prigodnu robnu nagradu. Vili je medalju primio iz ruku Đurđice Bjedov, dvostruke osvajačice olimpijske medalje u Ciudad Mexicu 1968. godine.  Na korak do medalje bila je Tesa Novak koja je u disciplini 25 prsno osvojila odlično četvrto mjesto .

Uz njih, na ovome natjecanju nastupili su: Anamarija Tršinski, Magda Slovenec, Marta Vidas, Marta Muraja, Željko Filipović, Nikola Iveković, Karlo Borovčak, Manuel Jurak, Petar Bašić, Jakov Bašić ,Mario Juričan, Filip Hren, Tin Burek, Jana Burek, Filip Pasariček, Dominik Strabić, Ana Ljubić, Franko Gretić, Rafaela Podlesek, Ema Kahlina, Borna Gorup, Klara Vuglec, Antonija Pek, Karla Matešić, Jakov Oremuš, Gašpar Futivić, Jakov Gorup, Dorian Škurina, Mauro Glavač, Gabrijel Gretić i Lovro Marić.

Trener Olimpa, prof. Ivica Androić dobio je posebno priznanje organizatora, plaketu Sv. Duje, za dugogodišnju uspješnu suradnju i odlične plivačke rezultate Olimpovaca na ovome natjecanju. Plaketu je umjesto prof. Ivice Androića primio njegov sin Zvonimir Androić, trener najmlađih kategorija plivača.

Slijedeće natjecanje je, „Pokal Terme Ptuj 2012. godine“, ovaj vikend, u Ptuju na 50-metarskom otvorenom bazenu.