Berba medalja u Koprivnici

Datum: 10.11.2014

Koprivnica: Najmlađi plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj nastupili su prošlu subotu na 5. plivačkom Kupu grada Koprivnice, kojeg je uspješno organizirao plivački klub Cerine, a povodom dana grada Koprivnice. Natjecanje je održano na 25 metarskom bazenu Cerine uz sudjelovanje 270 plivačica i plivača iz 14 hrvatskih plivačkih klubova. PK Olimp Terme Tuhelj pod vodstvom nove trenerice mag. kin. Maje Bešenić, nastupio je sa 10 plivača i 6 plivačica. Jednodnevnom najtecanju odazvali su se; Željko Filipović, Karlo Borovčak, Lovro Futivić, Manuel Jurak, Gašpar Futivić, Luka Žmegač, Bruno Ricijaš, Ivan Bogdanić, Patrik Erceg, Mauro Šipek Glavač, Lana Halapir, Magda Slovenec, Marta Muraja, Lara Lončarić, Tesa Novak i najmlađa Mia Hren. Natjecatelji su bili podijeljeni u četiri kategorije. Prva kategorija (A) bili su plivači (2001. i 2002.) godište i plivačice (2002. i 2003.), potom u (B) dječaci (2003. i 2004.) i djevojčice (2004. i 2005.) godište. U trećoj (C) kategoriji bili su dječaci (2005. i 2006.) i djevojčice (2006. i 2007.) godište. U četvrtoj (D) kategoriji bili su namlađi dječaci 2007. godište i mlađi, te djevojčice 2008. i mlađe. Prvi samostalni debi nove trenerice Maje Bešenić rezultirao je sa 19 odličja najmlađih Olimpovaca, od toga 9 zlatnih, 7 srebrnih i 3 brončana. Najuspješnija je bila Tesa Novak osvojivši zlatne medalje u svim disciplinama u kojima je nastupila. U svojim kategorijama istakli su se još i Ivan Bogdanić i Mia Hren. Svi ostali plivači odlično su plivali i popravili svoja osobna vremena. Osvajači medalja i odličnih plasmana unutar prvih 10, a prema disciplinama su;

50 slobodno: Mia Hren u kategoriji (C) 2. mjesto, Tesa Novak u (B) 1. mjesto, Lara Lončarić u (A) 2. mjesto, Magda Slovenec u (A) 4. mjesto, Marta Muraja u (A) 6. mjesto, Ivan Bogdanić u (C) 5. mjesto, Patrik Erceg u (C) 9. mjesto, Željko Filipović u (A) 5. mjesto i Karlo Borovčak u (A) 10. mjesto.

50 leptir: Mia Hren u kategoriji (C) 3. mjesto, Tesa Novak u (B) 1. mjesto, Lara Lončarić u (A) 1. mjesto, Marta Muraja u (A) 2. mjesto, Lana Halapir u (A) 5. mjesto, Mauro Šipek-Glavač u (C) 4. mjesto, Ivan Bogdanić u (C) 6. mjesto, Patrik Erceg u (C) 10. mjesto, Luka Žmegač u (B) 10. mjesto, Karlo Borovčak u (A) 5. mjesto i Željko Filipović u (A) 9. mjesto.

50 leđno: Mia Hren u kategoriji (C) 1. mjesto, Tesa Novak u (B) 1. mjesto, Magda Slovenec u (A) 1. mjesto, Lara Lončarić u (A) 2. mjesto, Marta Muraja u (A) 3. mjesto, Ivan Bogdanić u (C) 2. mjesto, Željko Filipović u (A) 5. mjesto i Karlo Borovčak u (A) 9. mjesto.

50 prsno: Mia Hren u kategoriji (C) 2. mjesto, Tesa Novak u (B) 1. mjesto, Magda Slovenec u (A) 6. mjesto, Mauro Šipek-Glavač u (C) 8. mjesto, Manuel Jurak u (A) 9. mjesto i Lovro Futivić u (A) 10. mjesto.

100 slobodno: Mia Hren u kategoriji (C) 1. mjesto, Tesa Novak u (B) 1. mjesto, Lara Lončarić u (A) 2. mjesto, Magda Slovenec u (A) 4. mjesto, Marta Muraja u (A) 8. mjesto, Lana Halapir u (A) 9. mjesto, Ivan Bogdanić u (C) 3. mjesto, Patrik Erceg u (C) 4. mjesto, Mauro Šipek-Glavač u (C) 5. mjesto, Luka Žmegač u (B) 9. mjesto, Željko Filipović u (A) 6. mjesto i Manuel Jurak u (A) 9. mjesto.

Sezona plivanja za plivački klub Olimp Terme Tuhelj u punom je tijeku. Već idući vikend nastupaju na međunarodnom plivačkom mitingu u Celju gdje imaju još jednu priliku predstaviti svoju županiju i slogan Bajka na dlanu.