9 medalja iz Splita najmlađih Olimpovaca

Datum: 06.05.2013

SPLIT. Plivački klub Grdelin iz Splita prošli je vikend, već tradicionalno, po deseti put organizirao u čast zaštitnika grada Sv. Duje,  plivački miting „GRDELINI Sv. Duje 2013.“za plivačice i plivače do 11 godina starosti. Ukupno je nastupilo 341 plivačica i plivača iz 16 klubova Hrvatske, i BiH koji su nastupili u 24 plivačke discipline. Natjecanje je održano na unutarnjem bazenu (25-metarskom) SC Poljud, u tri dobne skupine: A plivačice i plivači rođeni 2002. godine., B plivačice i plivači rođeni 2003. godine., C plivačice i plivači rođeni 2004. godine i mlađi. Najmlađi plivači, iz grupe C plivali su samo 25-metarske plivačke dionice, a svi ostali plivači 50 metarske.

Najmlađi Olimpovci, njih 21, predvođeni trenerom prof. Ivicom Androićem, te najvjernijim navijačima,roditeljima, okušali su se, većina po prvi puta, na nekom plivačkom natjecanju. Postignuti isplivani rezultati su očekivano odlični.

Medalje od Olimpovaca osvojili su;

Vili Sivec, u disciplini 50 leptir  osvojio je zlatnu medalju (kao i 2012. godine), te broncu u disciplini 50 leđno, i 50 slobodno, te 6. mjesto u disciplini 50 prsno. „Trofej Grdelin“ posebnu nagradu organizatora, ručni sat Swatch, dobili su pobjednici u disciplinama 25, i 50 leptir. Istu nagradu osvojio je Vili, i prošle 2012. godine.

Lara Lončarić,  u disciplini 50 prsno osvojila je srebrnu medalju, zlatnu medalju u disciplini 50 slobodno, 6. mjesto u disciplinama 50 leptir, i 50 leđno.

Tesa Novak, u disciplini 25 leptir osvojila je srebrnu medalju, 25 prsno zlatnu medalju (prošle godine bila je četvrta), 25 slobodno srebrnu medalju, te 5. mjesto u disciplini 25 leđno.

Ovih troje Olimpovaca osvojilo je, svaki u svojoj kategoriji, u ukupnom zbroju svih isplivanih vremena drugo mjesto, i vrijednu nagradu, Nikon foto-aparat. Prošle (2012.) godine u ukupnom zbroju isplivanih vremena Vili Sivec  je bio treći.

Hana Sivec, u disciplini 50 leptir osvojila je srebrnu  medalju (prošle godine bila je brončana), 4. mjesto u disciplini 50 prsno, 5. mjesto u disciplini 50 slobodno, i 8. mjesto u disciplini 50 leđno.

Od ostalih Olimpovaca odličan rezultat isplivao je Karlo Borovčak koji je u disciplinama; 50 leptir osvojio 6. mjesto,11. mjesto u disciplini 50 leđno, i 12. mjesto u disciplini 50 slobodno.

Štafeta, 4x50 slobodno, plivači (Vili Sivec, Jakov Bašić, Karlo Borovčak, Dorian Škurina) osvojila je 6. mjesto, a plivačice ( Hana Sivec, Lara Lončarić, Tesa Novak, Ana Ljubić) osvojila je 4. mjesto.

I ostali Olimpovci bili su odlični, a poglavito oni koji su nastupili po prvi puta na nekom plivačkom natjecanju.

Uz navedene, na ovome natjecanju nastupili su: Jana Burek, Mia Hlaban, Ana Ljubić, Lucija Mučnjak, Petra Mučnjak, Jakov Bašić, Egon Belošević, Ivan Bogdanić, Dorian Škurina, Luka Žmegač, Lovro Futivić, Gašpar Futivić, Borna Gorup, Franko Gretić, Dominik Obrež, Mauro Šipek-Glavač

Slijedeće natjecanje je, Međunarodno plivačko natjecanje „Sisak 2013“, ovaj vikend.