7 medalja, i 4 rekorda Jane Vranić u Crnoj Gori

Datum: 14.02.2013

HERCEG NOVI Prošlog je vikenda u Herceg Novom (Crna Gora) održano 18. po redu plivačko natjecanje „Mimoza kup 2013.“ uz učešće 286 plivačica i plivača iz 26 plivačkih klubova (Kosova, Albanije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Makedonije, Slovenije, Srbije,Crne Gore), i mlađe juniorske reprezentacije Hrvatske.

Natjecanje je po propozicijama organizatora bilo podijeljeno u dvije dobne kategorije:

plivači                                             plivačice

a) apsolutna                                    a) apsolutna

b) 1998., i mlađi                              b) 2000., i mlađe

Mlađe juniorska plivačka reprezentacija Hrvatske nastupila je s ukupno 10 plivača, i tri trenera. Glavni trener ove reprezentacije je prof. Ivica Androić, trener u PK Olimp-Terme Tuhelj. Uz njega na ovome natjecanju od Olimpovaca nastupila je Jana Vranić koja je i ovaj puta pokazala svoj izuzetni plivački talent.

Jana je na ovome plivačkom natjecanju osvojila ukupno 7 medalja, i srušila četiri rekorda mitinga:

50 slobodno= 27,71, (rekord mitinga, B kat.), zlato u B kategoriji plivačica,

100 slobodno=1.00,70, srebro u B kategoriji kategoriji plivačica.

200 slobodno= 2.09,44, (rekord mitinga, B kat.), zlato u B kategoriji plivačica, i srebro u otvorenoj kategoriji,

50 leptir= 29,68, (rekord mitinga, B kat.), zlato u B kategoriji,

100 leptir= 1.06,37 (rekord mitinga, B kat.),zlato u B kategoriji, i srebro u otvorenoj kategoriji.

Koliko su ti rezultati iznimni govori i podatak kako je Jana u kategoriji B plivačica po zbroju dva najbolja rezultata zauzela, 1. mjesto s ukupno 1226 FINA bodova dok je u otvorenoj kategoriji plivačica zauzela 4. mjesto.

Ozbiljnost i kvaliteta rada u PK Olimp-Terme Tuhelj ogleda se u rezultatima svih plivača, a poglavito onih najboljih koji se potvrđuju iz natjecanja u natjecanje.