16 medalja sa Svetog Nikole u Varaždinu

Datum: 16.12.2017

VARAŽDIN: U organizaciji plivačkog kluba Barok iz Varaždina, a povodom dana Grada, u subotu 9. prosinca 2017. godine održan je 7. po redu međunarodni plivački miting „Sveti Nikola“. Miting je održan na 25 metarskom gradskom bazenu i treća je postaja HPS mini Grand Prix Hrvatska. Nastupilo je 395 natjecatelja   iz dvadeset hrvatskih,  jednog slovenskog i  jednog bosansko hercegovačkog plivačkog kluba. Plivački klub Olimp Zabok, pod vodstvom mag. cin Maje Martinić nastupio je sa sedamnaest natjecatelja, 11 dječaka i 6 djevojčica. Jednodnevno natjecanje podijeljeno u jutarnji i popodnevni dio sa po 11 disciplina u muškoj i ženskoj konkurenciji u četiri dobne kategorije natjecali su se za medalje i nagrade organizatora, te novčane nagrade za najbolje kadete i kadetkinje, kao i njihove trenere.

Olimpovci su i ovaj puta u Varaždinu ostvarili  odličan rezultat. Ukupno je osvojeno 16 medalja, od toga 8 zlatnih, 4 srebrne i 4 brončane. Prvih 5 bodova za ukupni plasman na HPS mini Grand prix-u osvojio je Patrik Erceg koji je plivao u dobnoj kategoriji (B). Bio je najbrži na 100 i 800 slobodno i 200 mješovito, te brončani na 200 leptir. Mauro Šipek Glavač je u kategoriji (C) bio najbrži na 100 i 200 leptir, 400 slobodno, te srebrni na 800 slobodno. Jana Pavalić je u kategoriji (C) bila srebrna na 100 leptir i brončana na 100 i 400 slobodno, te 200 mješovito. Leon Novak je u (D) bio najbolji na 100 i 400 slobodno. Emma Horvat je u kategoriji (D) na 400 slobodno bila srebrna. Na listu osvajača medalja upisao se i Ivan Bogdanić u kategoriji (B) osvojivši srebro na 200 prsno. Unutar prvih deset plasmana u svojim kategorijama upisali su se još i Petar Pavalić, Gašpar Futivić, Roko Damiani, Vanja Bartol i Ivan Fučkar. U Varaždinu su boje Oiimpa iz Zaboka branili i pritom popravili svoje osobne rezultate; Noa Benčić, Andrija Anić, Mihaela Kramarić, Marija Žnidarec i Gita Vlahek. Iduće natjecanje za ponajbolje Olimpovce koji su tijekom sezone otplivali kvalifikacijske norme je Prvenstvo Hrvatske u Rijeci koje će se održati od 21. do 23. prosinca 2017. godine na bazenima Kantrida.