16 medalja i 2 pehara na Festivalu plivanja u Zagrebu

Datum: 12.04.2017

ZAGREB: Kadetkinje i kadeti Plivačkog kluba Olimp Zabok nastupili su prošli vikend na međunarodnom plivačkom natjecanju pod nazivom Festival plivanja u Zagrebu koji je uspješno organizirao Plivački klub Dubrava. Natjecanje je po prvi puta organizirano na 50 metarskom novom na Sveticama.  Dvodnevno natjecanje najboljim mlađih kadeta i kateta koje se boduje i za HPS mini Grand prix Hrvatska održano je 08. i 09. travnja 2017. godine.  Nastupilo je 490 plivačica i plivača iz 24 hrvatska plivačka kluba i jednog iz Švedske. Kategorije natjecatelja bile su određene propozicijama natjecanja prema godištu i sve su bile zatvorene. Plivači u kategoriji kadeta (A) natjecali su se u 2003. godištu, (B) u 04.,  (C) u 05. i  (D) u 06. godištu. Plivačice u, (A) 04., (B) 05. i (C) 06. i (D) 07. godištu. Ukupno se plivalo 11 individualnih disciplina u muškoj i 11 u ženskoj konkurenciji. Najuspješniji u svim disciplinama i po kategorijama bili su nagrađeni  medaljama, a plivačica i plivač u svakoj kategoriji s najvećim zbrojem bodova postignutim u zbroju dvije discipline  i peharima. Bodove za Grand prix ostvarilo je 10 najboljih plivača u zbroju rezultata iz svih kategorija plivačica i plivača. Olimpovci su pod stručnim vodstvom trenera prof. Ivice Androića i mag. kin. Maje Martinić i ovaj puta ostavili odličan dojam. Ukupno je nastupilo 14 plivačica i plivača. Osvojili su 16 medalja, a od toga 9 zlatnih, 5 srebrnih i 2 brončane. Kadetkinja Tesa Novak bila je najbolja i osvojila je prvo mjesto u ženskoj konkurenciji i 25 bodova za HPS mini Grand prix na kojem vodi u ukupnom plasmanu. Ujedno je i jedina predstavnica Olimpa sa bodovima za Grand prix na ovom natjecanju. Još je u zbroju četiri discipline osvojila 2291 bod, prvo mjesto i pehar za 2004. godište. Odlično je plivao i Mauro Šipek Glavač. Osvojio je 3 zlata i 1 srebro. U muškoj konkurenciji mlađih kadeta 2006. godište, osvojio je i pehar za najboljeg plivača  sa osvojenih 1238 bodova.

Osvajači medalja za Olimp Zabok:

Tesa Novak (A): (1.) na 100 slobodno, 100 prsno,  200 mješovito i (2.) na 800 slobodno.

Patrik Erceg (C): (1.) na 800 slobodno, (2.) na 200 leptir i 200 mješovito. Nadomak nedalji bio je na 100 slobodno osvojivši (4) mjesto.

Mia Hren (D): (1.) na 400 i 800 slobodno i (3.) na 100 slobodno i 200 mješovito

Jana Pavalić (D): (2.) na 100 leptir. Nadomak medalji bila je na 200 mješovito i 400 slobodno osvojivši (4.) mjesto. Na 100 slobodno (5.).

Mauro Šipek Glavač (D): (1.) na 100 leptir, 400  i 800 slobodno i (2.) na 100 slobodno.

Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana vrijedno je spomenuti da je odlično plivao Roko Damiani u (D) osvojivši šesta mjesta na 100 i 400 slobodno, kao i 100 leptir. Roko je na Festivalu plivanja polučio svoj najbolji ovosezonski plasman. Vanja Bartol (D) bila je šesta na 100 slobodno, 400 slobodno i 200 mješovito i također polučila svoj najbolji plasma u sezoni.  Gašpar Futivić u (B) bio je deveti na 200 prsno.

Na ovome natjecanju nastupili su i popravili svoje rezultate: Petar Pavalić, Ivan Bogdanić, Noa Benčić, Andrija Anić, Viktor Ostriž i Marija Žnidarec. Posebno smo ponosni na odaziv plivača i roditelja humanitarnoj utakmici u Zaboku za pomoć maloj Ivoni iz Klanjca. Skupilo nas se 85 i tako po prvi puta organizirano posjetili novu zabočku sportsku dvoranu.