12 medalja i 5 rekorda mitinga najmlađih Olimpovaca u Sisku

Datum: 02.12.2014

Sisak: Na zatvorenom bazenu Športsko rekreacijskog centra Sisak održano je jubilarno deseto izdanje plivačkog natjecanja „Sisak mali“. Organizator ovog međunarodnog natjecanja je Plivački klub Sisak Janaf. Od ove godine natjecanje je memorijalno, u spomen na prerano preminulu trenerucu Plivačkog kluba Sisak Janaf Mirianu Vasilj, ujedno i idejnu začetnicu i jednu od pokretača ovog natjecanja. Nastupilo je 420 plivačica i plivača u dobi od sedam do jedanaest godina iz 18 hrvatskih klubova i jednog iz Bosne i Hercegovine. Sisak mali još je jednom potvrdio  status  jednog od najjačih plivačkih natjecanja u zemlji koje prezentira odlično plivanje,  stotine zadovoljnih osmjeha i lijepe uspomene najmlađih plivača. Djevojčice su se natjecale u kategorijama (W1) 2004. godište, (W2) 2005., i (W3)  2006. i mlađe. Plivači su odmjerili snage u kategorijama (M1) 2003. godište, (M2)  2004. i (M3) 2005. i mlađi. Natjecanje je održano u subotu, 29.11.2014. godine na 25 metarskom zatvorenom bazenu sa 9 individualnih disciplina i jednom štafetnom.

Profesor Ivica Androić i trenerica Maja Bešenić u Sisak su poveli 10 najmlađih Olimpovaca, pojedini i prvi puta na ovom natjecanju koji su pokazali da iako brojčano mali, mogu polučiti odlične rezultate u svojim godištima uz vidljiv napredak od prošle godine. Ukupno su osvojili 12 medalja; 7 zlatnih, 1 srebrnu i 4 brončane, u 5 disciplina oborili su i rekordi mitinga, a osvojeni su pokal i nagrade organizatora za najvrednije rezultate. Osvajači medalja bili su; Mia Hren, Tesa Novak i Vili Sivec. Rekorde mitinga oborile su Tesa Novak i Mia Hren. Pokal za najvredniji rezultat na natjecanju prema FINA tablicama osvojila je Tesa Novak na 100 slobodno. Najvrednije rezultate po disciplinama i poklone organizatora prema kategorijama osvojili su Tesa Novak i Vili Sivec, oboje na 100 metara slobodno.

Natjecanje je započelo u jutarnjem dijelu sa leptirom na 50 metara za plivačice. Olimpovci su odmah pokazali da su vrijedno trenirali i počeli osvajati medalje. Prvo je Mia Hren, godinu mlađa od konkurentica odlično otplivala 50 leptir i osvojila brončanu medalju u kategoriji (W3) sa vremenom (47.10). Tesa Novak je u kategoriji (W1) osvojila srebrnu medalju na 100 leptir sa vremenom (1:19,77), a najbrži je od plivača bio Vili Sivec sa osvojenim  zlatom u (M1) kategoriji i rezultatom (1:14,47). U prvih deset plasmana u leptiru uvrstio se i Ivan Bogdanić u kategoriji (M3).  Iduća disciplina bila je 50 i 100 metara leđno. Mia Hren ponovo je osvojila brončanu medalju u svojoj kategoriji na 50 leđno sa vremenom (48,27), a Tesa Novak srebro na 100 leđno s vremenom (1:20,74). Među desetoricom bili su Ivan Bogdanić peti i  Mauro Šipek Glavač šesti na 50 leđno u kategoriji (M3), Luka Žmegač deseti u (M2) i Vili Sivec osmi na 100 leđno u (M1). Na kraju prvog dijela natjecanja plivala se disciplina 100 metara mješovito za sve kategorije. Rekord mitinga i zlatnu medalju u kategoriji (W3) osvojila je Mia Hren s vremenom (1:38.02). Isto je ponovila odmah potom i Tesa Novak u (W1) sa rekordom mitinga i zlatom otplivavši (1:19,77). Vili Sivec je u kategoriji (M1) bio četvrti, a Ivan Bogdanić sedmi u (M3). U popodnevnom dijelu na rasporedu su bile discipline 50 i 100 metara prsno i slobodno. Na 50 metara prsno u kategoriji (W3) Mia Hren osvojila je broncu s vremenom (53,41), a rekord mitinga i zlato na 100 prsno Tesa Novak u vremenu (1:29,76). U prvih deset plasirao se i Vili Sivec u kategoriji (M1) osvojivši peto mjesto. Na 50 metara slobodno Mia Hren oborila je rekord mitinga u (W3) i osvojila zlato s vremenom (39,46). Tesa Novak je oborila rekord mitinga i osvojila zlato na 100 slobodno s vremenom (1:05,93) u kategoriji (W1). Vili Sivec  je u kategoriji (M1) na 100 slobodno bio zlatni s vremenom (1:04,54). Među desetoricom najbržih bio je i Ivan Bogdanić na 50 slobodno u kategoriji (M3) osvojivši osmo mjesto. Na kraju natjecanja već tradicionalno plivala se štafeta djevojčica i dječaka iz svake kategorije 6 x 50 slobodno. Olimpovci su nastupili potpomognuti Emom Krstić iz Zadra obzirom na neimanje plivačice u kategoriji (W2). Otplivali su drugo vrijeme natjecanja, ali zbog posudbe izvan konkurencije. U štafeti su plivali još i Tesa Novak, Luka Žmegač, Mia Hren, Ivan Bogdanić i Vili Sivec. Na ovom natjecanju u timu Olimpa nastupili su Fran Bregež, Patrik Erceg, Gašpar Futivić, Bruno Ricijaš i Mauro Šipek Glavač. Svi su pokazali htijenje i trud popravivši svoja osobna vremena. Još jednom svi zajedno reprezentativno su  promovirali svoju županiju i slogan „Bajka na dlanu“.

Iduće natjecanje za Olimpovce je HPS mini Grand Prix Hrvatska u Varaždinu sredinom prosinca ove godine na mitingu Sveti Nikola.